Športová obuv


Športovú obuv vo všeobecnosti rozdeľujeme na indoor a outdoor, čiže obuv ktorú používame v sálach a vonku. Pri kúpe športovej obuvi je potrebné dbať na to, aby bola obuv v prvom rade pohodlná.

Najžiadanejšou obuvou našej populácie je botasková obuv, teda botasky. Botasky sú určené na dlhšie i kratšie prechádzky po upravenom teréne.

Sálová obuv je obuv určená a potrebná pre športovcov hrajúcich v interiéri, v sálach. Jedná sa o športy ako je volejbal, basketbal, hádzaná, aerobik, alebo pilates. Obuv vytvára skvelý pocit pri hre pre jej pohodlnosť a ohybnosť.

Kopačky- už ich názov hovorí, že ide o obuv, v ktorej sa kope. Táto športová obuv je určená a potrebná  pre futbalistov. Kopačky sú poväčšine vyrobené z kože a vybavené kolíkmi na spodnej časti podošvy. Kolíky v tom prípade slúžia pre lepšiu stabilitu pri hre, chránia športovca proti pošmyknutiu.

Tenisová obuv – určená pre tenistov na tenisovom kurtu. Zabezpečujú tenistom lepšiu stabilnosť, ohybnosť a pohodlnosť.

Bežky- bežecká obuv je vyrobená pre bežcov. Bežci vyžadujú od obuvi hlavne stabilitu, odpruženie, kvalitu. Rýchlejší beh a skvelý výkon je vo veľkej miere aj jej zásluha.


Fotogaléria:

/album/fotogaleria-6/sportova-obuv-1-jpg/
/album/fotogaleria-6/sportova-obuv-2-jpg/
/album/fotogaleria-6/botasky-puma-jpg/
/album/fotogaleria-6/botasky-nike-jpg/
/album/fotogaleria-6/botasky-adidas-jpg/
/album/fotogaleria-6/adidas-jpg/

—————Surf.sk Smog.sk Pozri.sk - vyhľadávač Topindex.sk