Zimná obuv


Pri výbere zimnej obuvi je dôležité viac prihliadať na funkčnosť obuvi.

Zimná obuv by mala byť príjemne hrejivá, vyrobená z nepremokavého a dostatočne pevného materiálu. Mnoho krát sa stáva, že pri výbere za vás rozhoduje cena alebo vzhľad obuvi. Až pri nosení si uvedomíte, že obuv je nepohodlná a nedostatočne teplá. Výborne sa nosí obuv z kvalitnej kože, prípadne obuv kombinovaná so syntetickým alebo textilným materiálom. Dôležitá je i pevnosť obuvi. Najlepšia je kotníková alebo aj vyššia s dostatočným vyklenutím a stabilným podpätkom. Zdravotné problémy vznikajú hlavne od nosenia nesprávnej obuvi.

Kvalita, pohodlnosť a hrejivosť je prvotriednou zárukou dobrej chôdze.


Dámske čižmy – každá dáma aj keď dobre vyzerá, stále hľadá čosi nové inšpirujúce, pretože chce vyzerať krajšie a modernejšie. Neustále má potrebu pre svoj nový vzhľad vyhľadávať nové trendy ako v odievaní, tak aj v obúvaní.

Dámska oteplená obuv na rovnej podošve, prípadne s vyššou platformou spĺňajú rovnakú funkciu. Sú určené na chladnejšie a zimné obdobie. 

Obuv športového strihu sa nosí k športovému alebo vychádzkovému oblečeniu, rifliam a čižmy na opätku s vyššou sárou k elegantnejšiemu oblečeniu. 

Čižmy s vyššou sárou sa páčia nielen ženám ale i mužom, lebo majú pekný vzhľad a dobre sedia na nohe. Surf.sk Smog.sk Pozri.sk - vyhľadávač Topindex.sk