Spoločenská obuv


Každá obuv prechádza vývojom, nezaostáva ani spoločenská obuv.

Stálicou alebo najobľúbenejšou obuvou u žien sú lodičky, ktoré im pridávajú na ženskosti.

Tvary podpätkov sú benevolentné, sú moderné vyššie, ale aj nižšie podpätky. 

Dokonca sú moderné už aj široké a nízke tvary podpätkov. Komfortná spoločenská obuv sa vyznačuje latexovou podošvou, mäkkým vrchovým materiálom, špičkovou podšívkou. Stále sú moderné aj lakované materiály. 

Z farieb je v popredí čierna, potom šedá, červená, odtiene hnedej,  krémovej. Veľmi moderná je čiernobiela kombinácia.

Zdobenie pridáva obuvi na kráse a to hlavne, keď je zdobená väčšími kovovými prvkami ako sú spony, kamene alebo bižutériou.


Ak ste pravidelnou účastníčkou spoločenských udalostí, plesov, večierkov či divadiel, určite viete, že okrem spoločenských šiat si musíte dať pozor aj na výber vhodných spoločenských topánok. Krásne lodičky na podpätku sú istotne jednou z najelegantnejších vecí v šatníku každej dámy. Sú symbolom ženskosti, ktorý nestárne. K slávnostným chvíľam skrátka už tak nejako patria.

 

Množstvo žien nedá na spoločenské topánky na podpätku dopustiť a tak sa výrobcovia predbiehajú v tom, kto im ponúkne pestrejšiu a elegantnejšiu ponuku lodičiek. Okrem klasických črievičiek s predĺženou špičkou sú dnes trendy aj lodičky s okrúhlou alebo otvorenou špičkou. Obľúbené sú taktiež črievičky s pásikom, ktoré pôsobia neuveriteľne žensky.Surf.sk Smog.sk Pozri.sk - vyhľadávač Topindex.sk