Športová obuv


 

Nech sa už venujete športu príležitostne alebo pravidelne, nezabúdajte na výber vhodnej športovej obuvi. Najväčší výber nájdete určite v špecializovaných obchodoch so športovými potrebami a oblečením. Tu vám školený personál istotne poradí, aká obuv je vhodná pre športovú aktivitu, ktorej sa venujete.

Na každý šport existuje totiž iný typ obuvi. Úplne najzákladnejšie môžeme športovú obuv rozdeliť na outdoorovú, určenú na pohyb v náročnom teréne a indoorovú do športových hál (majú špeciálnu podrážku, ktorá nerobí šmuhy).

Športovú obuv vyberajte vždy s ohľadom na povrch, na ktorom sa budete pohybovať. Každá podrážka je totiž vhodná na niečo iné. To platí predovšetkým pre obuv na behanie alebo na tenis (beháte v lesa alebo na asfalte?... a na akom povrchu budete hrať tenis?). Obuv na golf musí mať zase protisĺzovú podrážku, ktorá vám zaistí pevný postoj pri odpale loptičky.

 Vždy preto vyberajte obuv, ktorá je určená špeciálne na to, čomu sa venujete. Len tak bude vaše športovanie a cvičenie príjemnejšie a taktiež efektívnejšie.


 

Najžiadanejšou obuvou našej populácie je botasková obuv, teda botasky. Botasky sú určené na dlhšie i kratšie prechádzky po upravenom teréne.

Sálová obuv je obuv určená a potrebná pre športovcov hrajúcich v interiéri, v sálach. Jedná sa o športy ako je volejbal, basketbal, hádzaná, aerobik, alebo pilates. Obuv vytvára skvelý pocit pri hre pre jej pohodlnosť a ohybnosť.

Kopačky- už ich názov hovorí, že ide o obuv, v ktorej sa kope. Táto športová obuv je určená a potrebná  pre futbalistov. Kopačky sú poväčšine vyrobené z kože a vybavené kolíkmi na spodnej časti podošvy. Kolíky v tom prípade slúžia pre lepšiu stabilitu pri hre, chránia športovca proti pošmyknutiu.

Tenisová obuv – určená pre tenistov na tenisovom kurtu. Zabezpečujú tenistom lepšiu stabilnosť, ohybnosť a pohodlnosť.

Bežky- bežecká obuv je vyrobená pre bežcov. Bežci vyžadujú od obuvi hlavne stabilitu, odpruženie, kvalitu. Rýchlejší beh a skvelý výkon je vo veľkej miere aj jej zásluha.

 


Fotogaléria:

/album/fotogaleria-6/sportova-obuv-1-jpg/
/album/fotogaleria-6/sportova-obuv-2-jpg/
/album/fotogaleria-6/botasky-puma-jpg/
/album/fotogaleria-6/botasky-nike-jpg/
/album/fotogaleria-6/botasky-adidas-jpg/
/album/fotogaleria-6/adidas-jpg/

—————Surf.sk Smog.sk Pozri.sk - vyhľadávač Topindex.sk