Zimná obuv


Pri výbere zimnej obuvi je dôležité viac prihliadať na funkčnosť obuvi.

Zimná obuv by mala byť príjemne hrejivá, vyrobená z nepremokavého a dostatočne pevného materiálu. Mnoho krát sa stáva, že pri výbere za vás rozhoduje cena alebo vzhľad obuvi. Až pri nosení si uvedomíte, že obuv je nepohodlná a nedostatočne teplá. Výborne sa nosí obuv z kvalitnej kože, prípadne obuv kombinovaná so syntetickým alebo textilným materiálom. Dôležitá je i pevnosť obuvi. Najlepšia je kotníková alebo aj vyššia s dostatočným vyklenutím a stabilným podpätkom. Zdravotné problémy vznikajú hlavne od nosenia nesprávnej obuvi.

Kvalita, pohodlnosť a hrejivosť je prvotriednou zárukou dobrej chôdze.


Dámske čižmy – každá dáma aj keď dobre vyzerá, stále hľadá čosi nové inšpirujúce, pretože chce vyzerať krajšie a modernejšie. Neustále má potrebu pre svoj nový vzhľad vyhľadávať nové trendy ako v odievaní, tak aj v obúvaní.

Dámska oteplená obuv na rovnej podošve, prípadne s vyššou platformou spĺňajú rovnakú funkciu. Sú určené na chladnejšie a zimné obdobie. 

Obuv športového strihu sa nosí k športovému alebo vychádzkovému oblečeniu, rifliam a čižmy na opätku s vyššou sárou k elegantnejšiemu oblečeniu. 

Čižmy s vyššou sárou sa páčia nielen ženám ale i mužom, lebo majú pekný vzhľad a dobre sedia na nohe. 


Zimná obuv

 

Zimnú obuv si vždy skúšajte na teplé ponožky. Obuv vám musí perfektne sedieť a taktiež musí byť pohodlná. Pozornosť venujte kvalite použitého materiálu a podrážke. Tá by mala byť najlepšie protišmyková.

Farbám zimných čižiem či topánok stále kráľuje klasická čierna, hnedá a šedá. Môžete však trocha zaexperimentovať a siahnuť po obuvi fialovej, červenej či modrej farby, ktoré sú stále viac a viac trendy.

 

Najnovšie módne trendy sú jasné – čím menej všedná farba čižiem, tým lepšie. A aby ste sa v čižmách cítili výnimočne, môžete si vybrať čižmy s rôznymi ozdobnými aplikáciami. Či už kožušinou, alebo štýlovým šnurovaním.Surf.sk Smog.sk Pozri.sk - vyhľadávač Topindex.sk